Twitter začne prodávat reklamu na cizích webových stránkách

Novinky |

Doposud se Twitter v oblasti reklamy zaměřoval pouze na sponzorované tweety a jejich různé varianty na webu Twitter.com a v mobilních aplikacích společnosti. Nyní však americká korporace oznámila, že chce začít umisťovat reklamy i na jiné webové stránky.

Twitter začne prodávat reklamu na cizích webových stránkáchS informací přišel deník Wall Street Journal, podle něhož Twitter plánuje prodávat reklamy v tweetech v jiných aplikacích a na jiných webových stránkách. Myšlenka je podle WSJ taková, že Twitter "vydělá peníze díky milionům lidí, kteří tweety vidí na webu, ale Twitter samotný vůbec nepoužívají". Twitter, který své plány zveřejnil minulý týden během prezentace na veletrhu CES, bude sdílet část svých příjmů vygenerovaných z reklam s partnerskými webovými stránkami.


Jak dodává WSJ, Twitter se na oblast reklamy v minulém roce silně zaměřil. V dubnu minulého roku společnost oznámila, že během následujících šesti měsíců zpřístupní patnáct nových druhů reklam. A minulý týden Twitter zveřejnil své plány týkající se reklam ve videích. Ty však budou doplňovat již existující systém Twitter Cards. Naproti tomu nové výše popsané plány reprezentují značný obrat ve strategii Twitteru, jelikož to bude vůbec poprvé, co tato firma bude publikovat reklamy mimo své vlastní stránky a produkty.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Matteo Gamba - Fotolia.com

Komentáře