Twitter šetří, propustí 336 zaměstnanců

Novinky |

Americká společnost Twitter jen týden po nástupu Jacka Dorseyho na pozici stálého CEO oznámila, že propustí 336 zaměstnanců.

Twitter šetří, propustí 336 zaměstnancůS informací přišel portál Re/Code s odkazem na interní e-mail Dorseyho rozeslaný zaměstnancům a dokumenty zaslané americké komisi SEC. Podle Dorseyho vyjde společnost z restrukturalizace silnější než kdy dříve. Propouštěním bude nejvíce postižena produktová divize a divize zaměstnávající vývojáře. I tak však vývojářská divize zůstane tou vůbec největší, jaká v Twitteru je.


Spoluzakladatel Twitteru Dorsey se do společnosti vrátil jako prozatímní CEO poté, co 1. července z této pozice odstoupil Dick Costolo. I když někteří analytici zpochybňovali, zda Dorsey zvládne sedět na dvou židlích (kromě Twitteru ještě šéfuje společnosti Square, která se zabývá platebními službami), management Twitteru se i tak rozhodl Dorseyho v jeho funkci ponechat. Zda bude to, že Dorsey sedí naráz na dvou židlích, mít na vedení obou firem nějaký dopad, se ještě uvidí.

                   

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) arrow - Fotolia.com


Související články
Komentáře