Twitter představil nové tlačítko Follow podobné Like na Facebooku

Novinky | 02.06.11

Twitter tento týden představil nové tlačítko Follow, které funguje na stejném principu jako Like na síti Facebook. O svém vlastním tlačítku už promluvil i Google.

Podle Twitteru již nyní používá nové tlačítko více než padesátka známých webových stránek. Tlačítko Follow přináší zásadní změnu - před jeho vznikem musel být uživatel, který chtěl následovat zprávy určitého subjektu a klikl na tlačítko Twitteru na daném webu, přesměrován na daný účet na Twitteru. A to se firmám moc nelíbilo, neboť jim tato praxe odváděla uživatele ze stránek. Nové tlačítko Follow však funguje obdobně, jako třeba Like na Facebooku. Stačí na něj kliknout a daný subjekt bude automaticky zařazen mezi následované (bez nutnosti potvrzovat to na stránce Twitteru).

O svém vlastním tlačítku tento týden promluvil také Google. Jmenuje se +1 a poprvé se začalo objevovat v březnu u anglických výsledků vyhledávání na Googlu v USA. Nyní jej společnost rozšiřuje do dalších zemí. Tlačítko +1 umožňuje uživatelům doporučovat odkazy ve výsledcích vyhledávání na Googlu svým přátelům. Pokud jste s danou webovou stránkou, kterou vám Google vyhledal spokojeni, jednoduše kliknete na tlačítko +1 a vaši přátele to při svém hledání uvidí. Na propagační video tlačítka +1 se můžete podívat zde. Nutno podotknout, že i Google se při tvorbě +1 inspiroval u Facebooku, který uživatelům umožňuje podobným způsobem hodnotit reklamy.


Komentáře