„Twitter není na prodej,“ odmítají nedávné spekulace jeho majitelé

Novinky | 10.05.09

V posledních dnech se opět naplno rozběhly spekulace o údajném blížícím se prodeji společenské sítě Twitter. Vlastníci její prodej ale razantně odmítají.

Twitter není na prodej

 

Již více než půlroku se neustále spekuluje o tom, kdo konečně koupí společenskou síť Twitter. Loni na podzim odmítli její vlastníci nabídku Facebooku, která měla dosahovat výše 500 miliónů amerických dolarů. Později se o Twitter zajímal i Google, kterého lákalo především propojení jeho vyhledávacích služeb s ohromnou distribuční kapacitou informací společenské sítě. Tento týden se začalo hovořit o dalším velkém hráči v souboji o Twitter, společnosti Apple. Ta měla za společenskou síť nabídnout až 700 miliónů dolarů a mnozí odborníci očekávali, že akvizice Twitteru v tomto případě konečně proběhne a firmě Apple se podaří konečně plně využít jeho potenciálu. Zakladatelé a majitelé se však své společenské sítě nehodlají vzdát a již vydali oficiální prohlášení, ve kterém jasně říkají, že Twitter není na prodej.

 

Společenská síť Twitter je založena na miniblogování v podobě neustálého aktualizování profilů a rozesílání informací o něm jeho čtenářům, kteří jsou označování jako followers. Tento způsob šíření informací je neuvěřitelně rychlý a mnozí jej považují za internetovou náhradu SMS zpráv. Přes svou oblíbenost však síť není příliš zisková - především kvůli absenci reklam a jakýchkoli prémiových placených účtů. Do sítě lze navíc bezplatně přistupovat i skrze jiné aplikace, což dělá z Twitteru prozatím téměř dokonale neziskovou organizaci. Její vlastníci jsou si ale vědomi obrovské hodnoty sítě a nehodlají se jí v nejbližší době vzdát.


Komentáře