Twitter na Androidu umožňuje překládání tweetů

Novinky |

Aplikace Twitteru určená pro mobilní operační systém Android od Googlu se dočkala nové funkce – překladu tweetů - založené na technologii Bingu.

Twitter na Androidu umožňuje překládání tweetůTwitter již nějakou dobu používá překladatelskou službu Bingu k překládání tweetů na desktopu a ve své aplikaci určené pro Windows Phone. A nyní se funkce dostala i na Android. Překlad se objeví jen tehdy, když je otevřen jeden konkrétní tweet, což je stejné jako u Windows Phone. Twitter odmítl zprávy o integraci překladatelské funkce do androidové aplikace komentovat a není tak jasné, které jazyky jsou nyní podporovány. I když tato mikroblogovací síť má nejvíce uživatelů ve Spojených státech, šéf Twitteru Dick Costolo uvedl tento týden v rozhovoru pro CNBC, že pro společnost je klíčové pronikat na nové trhy.


A s tím, jak uživatelé následují celebrity, politiky či sportovce, kteří nemusejí být z jejich země, dává prolomení jazykových bariér za pomoci překladů Bingu smysl. Není jasné, zda má Twitter s Microsoftem uzavřenou exkluzivní smlouvu, či zda zkouší také alternativy jako Google Translate. Jak jsme vás tento týden již informovali, Microsoft pracuje na real-time překladatelské hlasové službě pro svůj Skype. Otázkou zůstává, na kolik bude strojový překlad 140znakových tweetů přesný.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře