Twitter a hudební sociální síť Ping nově umožňují propojit své služby

Novinky | 14.11.10

Uživatelé mikroblogovací sítě Twitter mohou propojit své účty s hudebně zaměřenou sociální sítí Ping společnosti Apple, která jako naprostý nováček v tomto světě získala cenného partnera. Její původní záměry však směřovaly mnohem výše.

Apple spolu s novou rodinkou iPodů a firmwaru iOS 4.1 představil svou novou sociální síť Ping začátkem září letošního roku a svým uživatelům ji přinesl v iTunes 10. Ping umožňuje sdílet, co právě posloucháte a na jaký koncert se v brzké době chystáte, stejně jako odebírat nejnovější zprávy od vašich oblíbených umělců. Propojení účtů, o kterém ve čtvrtek informovala agentura Reuters, dává uživatelům Twitteru možnost ve svých tweetech sdílet aktivitu z této hudebně orientované sítě, preview písniček či odkazy na zakoupení a stažení hudby z iTunes Store.

Právě pro 160 milionů uživatelů iTunes z celého světa byla služba vytvořena, díky propojení se sítí Twitter, kterou v současné době využívá přibližně 175 milionů registrovaných uživatelů, však může vstoupit do podvědomí výrazně širšího počtu lidí. Apple však chtěl svého sociálního nováčka původně propojit se sítí Facebook, kterou využívá více než 500 milionů lidí. I když vyjednávání mezi těmito dvěma společnosti proběhlo, dohodu se uzavřít nepodařilo.


Komentáře