Twitch umožní uživatelům nahrávat video na své servery

Novinky |

Americká společnost Amazon oznámila, že uživatelům umožní vůbec poprvé nahrávat videa na její dceřiný portál Twitch. Má se YouTube bát?

Twitch umožní uživatelům nahrávat video na své serveryVypadá to, že pomyslný boj mezi Amazonem a Googlem - respektive službou Twitch a YouTube - je v plném proudu. Jak uvedli představitelé Twitche na konferenci TwitchCon, oblíbená online platforma, kterou hráči z celého světa používají ke streamování live videa, svým uživatelům již brzy umožní nahrávat videa na její servery a vytvářet z nich playlisty. Až doposud bylo možné přes Twitch pouze streamovat live video.


Díky tomuto kroku bude Twitch schopen lépe konkurovat YouTube, které nedávno začalo naopak hráčům umožňovat streamování her. Služba YouTube Gaming, jež byla spuštěna teprve před měsícem, nabízí uživatelům na rozdíl od Twitche také funkci DVR, díky které se mohou u streamovaného videa vracet dozadu. Podle představitelů Amazonu bychom se možnosti nahrávat videa na Twitch měli dočkat již na počátku příštího roku. Na to, zda se Twitchi podaří získat významnější počet uživatelů YouTube, si však budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Thomas Pajot - Fotolia.com

Komentáře