Tvůrce Angry Birds bude kvůli klesajícím tržbám propouštět

Novinky |

Finská společnost Rovio Entertainment, tvůrce celosvětově populární hry Angry Birds, propustí 130 svých zaměstnanců kvůli zpomalenému růstu tržeb.

Tvůrce Angry Birds bude kvůli klesajícím tržbám propouštět"Zjednodušíme svou organizaci okolo tří klíčových byznysů s největším potenciálem růstu: her, médií a spotřebitelských produktů," uvedl šéf Rovia Mikael Hed s tím, že propuštěno bude asi 16 % zaměstnanců firmy. Rovio je tvůrcem jedné z nejpopulárnějších her na světě Angry Birds, která od svého vydání zaznamenala již přes dvě miliardy stažení. Její popularita však pomalu klesá: v současné době má titul 200 milionů aktivních měsíčních hráčů, přičemž ještě před dvěma lety to bylo 263 milionů. V posledním fiskálním roce se zisk Rovia snížil o více než 50 % (ze 77 milionů před rokem na 37 milionů letos). Počet zaměstnanců však v tom samém období vzrostl o 300 lidí na 800 pracovníků.


Současný šéf a spoluzakladatel Rovia již dříve oznámil, že na konci tohoto roku ze své funkce odstoupí a bude nahrazen Pekkou Rantalem, který čtrnáct let pracoval v Nokii. Hed však zůstane v představenstvu firmy. Zprávy o propuštění přicházejí krátce před vydáním nové hry Rovia: Angry Birds Transformers. Ta se na zařízeních s iOS a Androidem objeví již tento měsíc.

 

Zdroj: Techspot


Komentáře