Tvůrce Androidu odchází z Googlu

Novinky |

Andy Rubin, jehož firma Android Inc. stvořila vůbec první verzi operačního systému Android, po osmi letech odchází z Googlu.

Tvůrce Androidu odchází z GoogluRubin bude v Googlu nahrazen Jamesem Kuffnerem, který působí jako profesor na Carnegie Mellon University. Podle listu Wall Street Journal tvůrce Androidu odchází z Googlu z toho důvodu, aby založil inkubátor pro startupy, jež se zabývají výrobou hardwaru. Rubin byl jedním z hlavních tvůrců Androidu, jenž vznikl v roce 2003 a o několik let později jej koupil Google. Následně tento muž osm let vedl divizi Androidu v Googlu, kde jej přeměnil ze startupového projektu na nejpopulárnější OS pro smartphony na světě.


Minulý rok byl Rubin nahrazen Sundarem Pichaiem, jenž nyní řídí většinu uživatelských produktů Googlu včetně vyhledávání, map, Google+ a reklam. Rubin následně vedl divizi, jež se zabývá robotikou. Andy Rubin začal svou kariéru jako robotický inženýr v Carl Zeiss AG a následně pracoval v Apple. Před založením společnosti Android Inc. byl jedním ze spoluzakladatelů společnosti Danger, jež přišla s mobilním telefonem Sidekick.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google

Komentáře