Tržby z prodeje tabletů v tomto roce opět vzrostou

Novinky |

Analytická společnost ABI Research zveřejnila svou novou prognózu, podle které tržby z prodeje tabletů v tomto roce vzrostou o 28 %.

Tržby z prodeje tabletů v tomto roce opět vzrostouSouhrnné příjmy společností vyrábějících tablety v tomto roce dosáhnou 64 miliard dolarů. Vypadá to tak, že se vyplní předpovědi řady analytiků, podle kterých budou rekordní tržby tabletů v roce 2012 v letošním roce opět překonány. Kromě navýšení tržeb se samozřejmě v roce 2013 zvýší i počet prodaných tabletů, podle Abi Research to bude o 38 %; celkem se po celém světě prodá 250 milionů kusů těchto zařízení. Ze zprávy ABI dále vyplývá, že asi 60 % všech tabletů prodaných v minulém roce tvořily iPady, zatímco Android měl 37% zastoupení. ABI také dodalo, že iPad Mini čím dál více kanibalizuje na tržbách standardních iPadů - až v tomto roce se však ukáže, jak značně.


Jen 3 % měly Windows, BlackBerry OS a další operační systémy. Pravdou však je, že Android získává čím dál větší podíl na trhu a podle některých analytiků by mohl mít na tabletech již v tomto roce vyšší zastoupení, než iOS. Na druhou stranu nelze čekat, že Apple bude nečinně přihlížet a nechá si svůj podíl na trhu lehce ukrást. 

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) soromon - Fotolia.com

Komentáře