Trojský kůň Flashback stále řádí

Novinky |

Zprávy z minulého týdne, podle kterých je trojský kůň Flashback na ústupu, byly předčasné. Podle nové zprávy Dr. Web je stále infikováno 566 000 Maců a další přibývají každým dnem.

Trojský kůň Flashback stále řádí
Uživatelé Maců si poté, co společnost Symantec vydala zprávu, podle které je epidemie trojského koně Flashback na ústupu, jistě oddechli. Symantec ve zprávě uváděl, že počet infekcí klesl 10. dubna na 380 000 a 11. dubna na 270 000. Podobný pokles potvrdila i společnost Kaspersky, podle které počet infikovaných Maců dokonce klesl na 237 000. Ruská společnost, která jako první na masivní počet napadených Maců trojanem Flashback upozornila, však nyní tvrdí, že se Symantec spletl. Nejen, že infekce neklesají, podle společnosti Dr. Web dokonce rychle rostou.

Podle propočtů Dr. Web bylo 19. dubna infikováno 566 000 Maců. Pokud je toto číslo pravdivé (a Symantec potvrdil, že je), Apple by měl více zapracovat na ochraně svých uživatelů. I když totiž společnost vydala tři aktualizace Javy, které by měly z Maců s OS X Lion a Snow Leopard infekci smazat, jsou tyto aktualizace účinné samozřejmě jen tehdy, pokud si je uživatelé nainstalují. A bezpečnostní experti již dlouho upozorňují na to, že "bezstarostní" uživatelé Maců aktualizace příliš v lásce nemají. Navíc více než deset milionů uživatelů Maců používá starší verzi Mac OS, na kterou aktualizaci podle firmy Apple nelze aplikovat.Úvodní foto: © Carlos Caetano - Fotolia.com

Komentáře