Tři vizitky Steva Jobse byly vydraženy za čtvrt miliónu korun

Novinky |

Tři vizitky bývalého šéfa Apple Steva Jobse se během uplynulého víkendu prodaly za 10 050 dolarů (cca 250 000 Kč), což je cena asi patnácti nových iPhonů.

Tři vizitky Steva Jobse byly vydraženy za čtvrt miliónu korunVizitky dražila kalifornská střední škola Marin School v rámci každoroční aukce, jejímž cílem je vybrat co nejvíce finančních prostředků na provoz školy. Není asi třeba dodávat, že vizitky se staly v aukci předmětem, o nějž byl největší zájem - v online aukci, jíž se účastnili lidé z celého světa, bylo učiněno celkem sedmačtyřicet příhozů. „Naším cílem bylo získat v této aukci 10 000 dolarů, čehož jsme dosáhli,“ uvedla ředitelka pro komunikaci v Marina School Sierra Antonio.


Vizitky do aukce věnovala rodina dítěte, které navštěvuje zmíněnou školu. Členové této rodiny se k nim dostali tak, že pro Steva Jobse řadu let dělali catering a podle vlastních slov neměli žádné tušení o tom, jaká by mohla být jejich cena. Vizitky jsou pro sběratele hodnotné v tom, že zachycují Jobsovo působení nejen v Apple, ale také ve dvou dalších společnostech, které řídil - Pixaru a NeXTu.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: jobs

Komentáře