Třetí generace LED technologie v tiskárnách OKI

Novinky |

Inovovaná LED technologie zlepšila u nejnovějších modelů OKI kvalitu barevného tisku. Zařízení jsou díky ní kompaktnější a jejich ekonomický provoz navíc méně zatěžuje životní prostředí.

Třetí generace LED technologie v tiskárnách OKI
V průběhu loňského roku společnost OKI uvedla modely tiskáren využívající technologii LED třetí generace. Konkrétně se jedná o barevné tiskárny a multifunkce řad C300/500, černobílé tiskárny série B400, barevné A3 tiskárny řady C800.

„Zatímco automobilový průmysl, výrobci výpočetní techniky, obrazovek nebo osvětlení obrátili svou pozornost k možnostem LED technologie teprve nedávno, japonští technici v OKI se na potenciál LED diod zaměřili již před více než dvěma desetiletími,“ říká Jan Ftáčnik, technický ředitel společnosti Oki Systems (Czech and Slovak).

Technologie LED na rozdíl od laserového tisku neobsahuje žádné analogové prvky přenosu obrazu,  OKI proto dává na LED tiskovou hlavu doživotní záruku. Laser dále vykresluje obraz zleva doprava, zatímco LED tiskárny zpracovávají celý řádek najednou. O vysoké kvalitě svých výrobků je OKI přesvědčena natolik, že k nim zdarma poskytuje prodlouženou záruku na dobu 3 let, často přímo v místě instalace.

OKI ve svých tiskárnách používá tzv. víceúrovňovou technologii tisku. Zjednodušeně řečeno, každý obrazový bod může být nejen vybarven jednou ze čtyř základních barev CMYK, ale je možné také rozhodnout o intenzitě jejich odstínu. Nejmodernější LED technologie dokáže pracovat až s 32 odstíny barev CMYK v každém bodu. Díky rozlišení 1200×600 dpi je na každém čtverečním milimetru více než 1100 takových bodů. U nových tiskových hlav použila OKI k uchycení svítivých diod tenkou epitaxní* vrstvu, čímž se podařilo zmenšit počet propojení v čipu a zredukovat jeho velikost o 22 procent.

Foto: James Thew, FotoliaÚvodní foto: © James Thew - Fotolia.com

Komentáře