Trend Micro zaznamenal rekordní počet bankovních červů

Novinky |

Společnost Trend Micro zveřejnila novou studii, podle níž se v uplynulém čtvrtletí na internetu objevilo nejvyšší množství škodlivých kódů, souvisejících s online bankovnictvím, od roku 2002.

Trend Micro zaznamenal rekordní počet bankovních červůTrend Micro zaznamenal v období mezi červencem a zářím tohoto roku přes 200 000 nových infekcí, což je nejvyšší číslo za posledních jedenáct let. Mezi dubnem a červnem společnost zaznamenala 146 000 infekcí. Infekce byly rovnoměrně rozloženy po všech kontinentech, což podle analytiků signalizuje, že i kybernetičtí útočníci diverzifikují cíle, na něž se dále plánují zaměřit.


Mezi nejvíce postižené země patří Spojené státy americké, kde bylo objeveno 23 % z celkového počtu infekcí, následovala Brazílie s 16 % a Japonsko s 12 %. Mezi další hojně postihované země paří Austrálie, Francie, Německo, Vietnam, Tchaj-wan a Mexiko. Nejrozšířenějším červem byl ZeuS, známý také jako Zbot. Tento červ bývá integrován do webových stránek, přičemž následně útočí na jejich návštěvníky a instaluje škodlivé kódy do jejich systémů, pokud se mu podaří proniknout přes některou ze známých děr.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © Sashkin - Fotolia.com

Komentáře