TP-Link uvedl řadu chytrých telefonů Neffos X

Novinky |

TP-Link v lednu rozšířil své portfolio o chytré telefony řady Neffos. Nyní, na veletrhu IFA 2016, k nim přidal další modely.

TP-Link uvedl řadu chytrých telefonů Neffos XAno, je to tak. TP-Link už zdaleka není pouhým výrobcem síťového vybavení, jakým doposud býval. Dokázal to i nyní, když uvedl dvojicí smartphonů, které jsou zařazeny do nové série značky s názvem Neffos X. Jedná se o modely Neffos X1 a X1 Max, které mají oba kovové tělo, ergonomický design a poměrně povedený design s tenkými rámečky kolem displeje a zakřiveným zadním panelem.

Po stránce technologií najdeme „pod kapotou“ čipset MediaTek Helio X10, který je doplněný až o 4 GB RAM a 64 GB prostoru na úložišti, což je případ nejdražší varianty modelu X1 Max. Ten navíc disponuje 5,5palcovým Full HD IPS displejem, zatímco úhlopříčka skromnějšího modelu je o půl palce menší a přístroj navíc disponuje jen HD (1 280 x 720 pixelů). Oba telefony mají společné ochranné sklo Gorilla Glass od firmy Corning.

Hlavní (zadní) fotoaparát obou Neffosů má rozlišení 13 megapixelů a automatické ostření s fázovou detekcí, duální LED blesk či clonové číslo f/2.0. Selfie snímky je možné pořizovat 5megapixelovým snímačem. Za zmínku stojí ještě zabezpečení zařízení prostřednictvím čtečky otisků prstů.

Řada Neffos X by se na trh měla dostat někdy ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku (nejspíše ještě před Vánoci), přičemž k dispozici budou dvě varianty obou modelů, tedy celkově čtyři varianty. Zatímco nejlevnější X1 bude stát 199 eur (asi 5 300 Kč), X1 Max ve skromnějším provedení bude o 50 eur dražší.

Zdroj: TZ TP-LinkÚvodní foto: TP-Link

Komentáře