TP-Link uvádí dvoupásmové interní Wi-Fi adaptéry

Novinky |

Připojení k Wi-Fi nemusí být jen výsadou mobilních zařízení. K bezdrátové síti můžete připojit také stolní počítač. Pro tyto účely nyní TP-Link představuje novinku v podobě dvoupásmových Wi-Fi adaptérů.

TP-Link uvádí dvoupásmové interní Wi-Fi adaptéryZařízení nesou označení Archer T8E a Archer T9E a umějí díky podpoře dvou pásem i standardu 802.11ac nabídnout rychlost přenosu dat do 1 750 Mbit/s (T8E), respektive 1 900 Mbit/s (T9E). Tato rychlost je dostatečná i pro multitaskingové operace náročné na data, jako je přehrávání videí v HD rozlišení nebo hraní online her.

TP-Link Archer T9E

Levnější z obou modelů – Archer T8E – zvládá rychlost přenosu dat do 1 750 Mbit/s, z toho 1 300 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a 450 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Archer T9E nabízí maximální rychlost 1 900 Mbit/s se shodnou rychlostí v méně vytíženém pásmu plus 600 Mbit/s v tom vytíženějším, 2,4GHz.

Kvalitu spojení a velký dosah zajišťují tři externí antény, u modelu TP-Link Archer T9E navíc doplněné podporou technologie beamformingu, tedy přesného směrování paprsku, která zajišťuje vyšší stabilitu připojení.

Oba adaptéry jsou určeny pro instalaci do PCI-E slotu, nastavit je lze prostřednictvím nástrojů dostupných na CD, které je součástí balení.

Zdroj: TZ TP-LinkÚvodní foto: TP-Link

Komentáře