TP-Link uvádí dvojici startovacích powerline sad

Novinky |

Výrobce síťových zařízení TP-Link přidává do svého portfolia dvojici nových startovacích sad powerline adaptérů.

TP-Link uvádí dvojici startovacích powerline sadJedná se o adaptéry, jejichž prostřednictvím je možné přenášet data s využitím klasických rozvodů elektrické energie. První ze sad – TL-PA8010P, je sestavou adaptérů AV1200, které dosahují maximální rychlosti přenosu dat 1 200 Mbit/s a obsahují po jednom ethernetovém portu typu RJ45. Druhá sada pak nese označení TL-PA7020P a skládá se z adaptérů AV1000, které jsou vybaveny po dvou portech RJ45.

TP-Link

Zařízení v obou sadách je pomocí ethernetových portů schopny na dálku propojit modem s koncovými přístroji, jako jsou počítače, herní konzole, tiskárny, síťové disky či set-top boxy a chytré televizory.

Součástí jednotlivých adaptérů jsou i průchozí elektrické zásuvky, takže i přes „zabrání“ zástrčky ve zdi adaptérem je možné stále zapojit do elektřiny ještě další, libovolný spotřebič (max. do 16 ampérů).

TP-Link v adaptérech využívá také patentovanou technologii, díky níž je v klidovém módu snížena jejich spotřeba až o 85 procent. Datový signál pak zvládají obě sady shodně přenášet až na 300 metrů.

Snadné nastavení spočívá ve vložení jednoho adaptéru do zásuvky a propojení s modemem a druhého adaptéru do zásuvky na straně koncového zařízení (které s adaptérem samozřejmě taktéž propojíte). Šifrované připojení pak navážete stisknutím párovacího tlačítka.

Zdroj: TZ TP-LinkÚvodní foto: TP-Link

Komentáře