TP-Link uvádí designový přístupový bod

Novinky |

Výrobce síťových zařízení TP-Link uvedl novinku v podobě bezdrátového Wi-Fi přístupového bodu AP500 s maximální rychlostí přenosu dat do 1 900 Mbit/s.

TP-Link uvádí designový přístupový bodJelikož jde o přístupový bod (access point; AP) dvoupásmový, je tato rychlost rozdělena následovně – 1 300 Mbit/s v pásmu 5 GHz a 600 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Za takto vysokou rychlost „může“ i podpora Wi-Fi standardu 802.11ac.

Na první pohled je na přístupovém bodu patrná trojice externích antén, které je možné odnímat, ovšem pokud jsou namontované, zvyšují kvalitu pokrytí i dosah signálu.

Přístupový bod je poháněn dvoujádrovým procesorem taktovaným na frekvenci 1 GHz. K dalším specifikacím se řadí gigabitový ethernetový port pro připojení koncových zařízení kabelem či moderní design, evidentně inspirovaný medovými plástvemi.

Přístroj, který lze využívat nejen jako AP, ale i jako opakovač bezdrátového signálu neboli repeater, má rozměry 242 x 162 x 44 milimetrů.

Po technické stránce stojí za zmínku podpora Multi-SSID, tedy funkce, která umožňuje bezpečné a oddělené připojení hostů v rámci speciálně nakonfigurované sítě. Bezpečnost má standardně na starosti šifrování WPA-PSK/WPA2-PSK.

Zdroj: TZ TP-LinkÚvodní foto: TP-Link

Komentáře