TP-Link přináší dvoupásmový kapesní router

Novinky |

Společnost TP-Link uvádí na trh dvoupásmový kapesní Wi-Fi router TL-WR902AC, který podporuje 3G a 4G a je vhodný mimo jiné pro připojení cestovatelů.

TP-Link přináší dvoupásmový kapesní routerNovinka je napájena z USB portu (například notebooku, ale třeba i zásuvek v hotelech, stále častěji vybavených právě USB rozhraním). Umožňuje připojení především mobilních zařízení, jako jsou smartphony a tablety, ale také přenosných konzolí a dalších přístrojů.

Díky tomu, že podporuje dvě pásma, zvládá router maximální teoretickou rychlost přenosu dat do 733 Mbit/s ve standardu 802.11ac. K dalším funkcím patří funkce powerbanky, například kdybyste chtěli na cestách nabít telefon.

K dispozici je hned několik režimů – router (připojení k ethernetu nebo 3G/4G USB modemu vytváří soukromou bezdrátovou síť), hotspot (pro vytvoření soukromého hotspotu po připojení k veřejnému přístupovému bodu), extender (opakovač), klient (bezdrátový adaptér pro zařízení bez Wi-Fi modulu) a přístupový bod (pro domácí Wi-Fi síť).

Samozřejmostí je důkladné zabezpečení – router TL-WR902AC je vybaven šifrováním WPA-PSK/WPA2-PSK s až 152bitovým klíčem. Součástí „balení“ je i integrovaný firewall nebo možnost nastavení filtru IP adres, MAC adres a domén.

Zdroj: TZ TP-LinkÚvodní foto: TP-Link

Komentáře