TP-Link představuje novou sadu rychlých powerline adaptérů

Novinky |

TP-Link aktuálně představuje další ze svých sad powerline adaptérů pro přenos dat po elektrické síti, TL-PA4010PKIT, která disponuje rychlostí až 500 Mbit/s.

TP-Link představuje novou sadu rychlých powerline adaptérůTéto teoretické rychlosti je možno dosáhnout za pomoci technologie HomePlug AV do vzdálenosti až 300 metrů. Samozřejmě hodně závisí zejména na stavu elektrických rozvodů v budově, v níž se adaptéry chystáte používat. Adaptéry využijete zejména tehdy, když si budete chtít vybudovat domácí, případně kancelářskou síť, ale i tehdy, když budete chtít k síti připojit televize či set top boxy nacházející se mimo dosah dosavadních routerů.

TP-Link TL-PA4010PKIT

Zapojení sady TL-PA4010PKIT je jednoduché. Stačí dát oba dodané kusy do zásuvky, jeden na straně routeru a druhý tam, kam je potřeba rozšířit připojení, a potom první kus propojit kabelem se zdrojem dat (routerem) a druhý kus se zařízením, které chceme připojit. Pro vyšší bezpečnost je k dispozici šifrování, které jednoduše aktivujete zmáčknutím tlačítka „encryption“.

K doplňkům patří filtr, který optimalizujer komunikaci a odstraňuje z ní šum, vytvářený ostatními zařízeními připojenými k elektrické síti v domě. Mezi další výhody se řadí úsporný režim aktivující se automaticky při nečinnosti, který vám ušetří až 85 procent energie.

Sadu TP-Link TL-PA4010PKIT zakoupíte na českém trhu za 1 799,- Kč včetně daně (jedná se o doporučenou maloobchodní cenu.

Zdroj: TZ TP-LinkÚvodní foto: TP-Link

Komentáře