TP-Link představil na CES nové routery i extender

Novinky |

To, že výrobce síťových zařízení TP-Link přinese na veletrh CES 2017 v Las Vegas další novinky, nebylo žádným tajemstvím. Nevědělo se však, jakou přesně budou mít formu.

TP-Link představil na CES nové routery i extenderKromě jiného uvedla společnost na největší akci roku zaměřenou na spotřební elektroniku dvojici routerů nové řady Deco – konkrétně jde o modely Deco M5 a Deco M5 Plus s technologií Powerline. Oba podporují nejnovější technologii Wi-Fi typu mesh a zvládá tak pokrýt víceméně všechna zákoutí domácnosti, která si vyžaduje připojení k internetu.

Ten druhý pak zvládá přenos dat přes elektrické rozvody, což eliminuje nutnost tahání speciálních kabelů po domácnosti v případě, že z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete využívat bezdrátové připojení. Routery TP-Link využívají pokročilé Wi-Fi technologie americké značky Qualcomm, známé například výrobou čipsetů do chytrých telefonů (ale nově třeba i do zařízení s Windows 10).

TP-Link Archer AC2300

K dalším novinkám TP-Linku patří třeba gigabitový bezdrátový router AC2300 s technologií MU-MIMO, díky které zvládne připojit více zařízení při plné rychlosti, což umožňuje třeba simultánní hraní on-line her a streamování videa.

TP-Link RE650

A nakonec tu máme gigabitový Wi-Fi repeater (opakovač, extender) RE650 AC2600, který spolupracuje se všemi routery, přístupovými body (AP) a bezdrátovými modemy a zvládá rozšířit dosah Wi-Fi sítě do problematicky dostupných nebo vzdálenějších míst.

Zdroj: TZ TP-LinkÚvodní foto: TP-Link

Komentáře