TP-Link má svůj první herní router

Novinky |

Pod značkou TP-Link vznikl vůbec první router zaměřený na hráče. Ten nabízí podporu tří pásem či technologie MU-MIMO.

TP-Link má svůj první herní router
Novinka prezentující se pod názvem Archer C5400X disponuje čtyřjádrovým procesorem se 64bitovou architekturou, taktovaným na 1,8 GHz, dále třemi koprocesory a navrch i operační pamětí 1 GB RAM. To vše proto, že hráči bývají poměrně nároční na výbavu a každá herní výbava je zkrátka tak slabá, jako je slabý její nejslabší článek. A TP-Link se snažil, aby to nebyl router.

Veškeré datové služby a online spojení by tak měla probíhat zcela bez viditelné odezvy, i když samozřejmě záleží také na stabilitě připojení domácnosti jako celku.

Prakticky samozřejmou funkcionalitou routeru je dynamická optimalizace s automatickou detekcí datového provozu souvisejícího s hrami. Rychlý přenos dat je ovšem zajištěn i v jiných případech, například sledování filmů v rozlišení 4K Ultra HD.

Rychlost routeru je prakticky omezena jen možnostmi vašeho ISP. Díky podpoře tří pásem dosahuje hodnoty přesahující i 5 Gbit/s. Zatímco v pásmu 2,4 GHz činí max. 1 000 Mbit/s, ve dvojici pásem na frekvenci 5 GHz dosahuje hodnoty 2 167 Mbit/s (v každém).

Uživatelé mohou jedno z pásem vyhradit pro hry, případně použít funkci Smart Connect pro inteligentní přiřazení ideálního Wi-Fi pásma každému připojenému zařízení.

Výrobce myslel i na bezpečnost, která je zajištěna balíkem funkcí s názvem TP-Link HomeCare, chránícím router Archer C5400X před kybernetickými hrozbami včetně těch nejnovějších.

Zdroj: TZ TP-LinkÚvodní foto: TP-Link

Komentáře