Toshiba rozšiřuje nabídku profesionálních notebooků řady Tecra

Novinky | 05.02.10

Nové notebooky Tecra A11, Tecra S11 a Tecra M11 jsou navrženy tak, aby uspokojily požadavky firemních zákazníků.

 

Toshiba rozšiřuje nabídku profesionálních notebooků  řady Tecra


Toshiba uvádí na trh tři nové modely svých notebooků řady Tecra: náhradu stolního počítače, model Tecra A11, náhradu stolního počítače a pracovní stanice Tecra S11 a mobilní pracovní stanici Tecra M11. Nové notebooky skýtají černý povrch s texturou, který kontrastuje s chromovými prvky. Notebooky jsou zaměřeny na použití v malých a středně velkých firmách, ale také ve větších společnostech. Nové modely budou k dispozici během prvního čtvrtletí roku 2010 a budou k dostání v Evropě, na Blízkém a Středním východě a v Africe.

 

Nový 15,6palcový (39,6 cm)  notebook Toshiba Tecra A11 se dle výrobce hodí pro využití ve firmě, kde může  nahradit i stolní počítač. Uživatelům, kteří potřebují výkonnou grafiku, Toshiba nyní nabízí 15,6palcový notebook Tecra S11 s externí grafickou kartou. Třetí nováček, 14palcový (35,6 cm) notebook Tecra M11, je zaměřen na ty, kteří hodně cestují a kteří chtějí svůj notebook využívat jak ve své kanceláři, tak i mimo ni.

 

Všechny citované modely jsou vybaveny systémem obsahujícím 3D akcelerometr, jehož účelem je chránit cenná data na pevném disku před ztrátou v důsledku pádu nebo otřesů. Notebooky Tecra jsou schopny přestát pád až z výšky 70 cm. Navíc jsou tyto notebooky vybaveny klávesnicí odolnou proti polití, která chrání data i po polití tekutinami až do množství 30 ml, což má uživateli poskytnout 3 minuty na to, aby počítač řádně vypnul.

Jak jsme tyto vlastnosti glosovali už v předchozím článku o novinkách od Toshiby (https://pcworld.cz/novinky/toshiba-uvadi-na-trh-dva-nove-business-notebooky-satellite-pro-s500-a-portege-m780-8818) - velmi rádi deklarovanou míru odolnosti notebooku osobně vyzkoušíme.


Komentáře