Tisíce podvodných webových stránek vznikají každý den

Novinky | 12.09.10

Společnost Panda software přišla s novou studií, podle které hackeři každý týden vytvoří okolo 57 000 nebezpečných webových stránek.

Podle Pandy je každý týden zneužito téměř 380 oblíbených klíčových slov a známých značek, které hackeři použijí v URL adresách svých webů. Nejrozšířenější jsou prý podvodné bankovní webové stránky (tvoří až 65% ze všech falešných webů), dalších 27% stránek se pak tváří jako součást největší online aukční síně světa eBay. Okolo dvou procent nebezpečných stránek tvoří falešné weby jiných finančních institucí a vládních organizací.

Počítačoví piráti zneužívají známé značky a oblíbená klíčová slova z jednoho důvodu – aby se jejich falešné weby zobrazovaly ve výsledcích vyhledávačů. Po vstupu na falešný web pak obvykle následují dva scénáře – buď je do počítače uživatele stažen nebezpečný kód, nebo jsou od něj požadovány citlivé informace. „Lidé by proto měli na stránky finančních institucí a eshopů vstupovat pouze zadáním jejich adresy ve webovém prohlížeči,“ uvedl Luis Corrons z Panda Security.


Komentáře