Tim Cook: Apple TV již není pouhým hobby

Novinky |

Šéf Apple Tim Cook během konference k příležitosti zveřejnění finančních výsledků za druhé čtvrtletí uvedl, že jeho společnost prodala již 20 milionů kusů Apple TV.

Tim Cook: Apple TV již není pouhým hobbyVezmeme-li v úvahu, že zařízení stojí 99 dolarů, rovná se dvacet milionů kusů asi dvěma miliardám tržeb. Ještě v květnu minulého roku Cook uváděl, že bylo prodáno 13 milionů kusů zařízení. Steve Jobs před lety v jednom ze svých vystoupení o Apple TV mluvil jako o "hobby", jelikož zařízení se (navzdory relativnímu úspěchu ve svém segmentu trhu) neprodávalo tak dobře jako jiné produkty Apple. Podle Tima Cooka je Apple TV "oblastí čím dál intenzivnějšího zájmu Apple", díky čemuž zařízení dostalo mimo jiné i lepší místo na webu společnosti.


Cook v minulém roce uvedl, že Apple generoval v tržbách z obsahu koupeného skrze Apple TV více než miliardu dolarů. "Nebylo by férové odkazovat na zařízení, které přináší miliardové tržby, jako na hobby," dodal nyní Cook. Na otázku, zda může poodhalit budoucí plány o Apple TV, však šéf Apple neodpověděl a pouze dodal, že podle něj je toto zařízení velmi silným konkurentem řešení od Amazonu či Roku.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Apple

Komentáře