The Video Bay - Youtube od pirátů

Novinky | 30.06.09

Provozovatelé serveru The Pirate Bay, odsouzení na rok do vězení, mají sice plné ruce práce s obcházením soudů, ale ani pracovně nelení.

The Video Bay - Youtube od pirátů

 

Už ten název jasně evokuje podobnost s The Pirate Bay. A skutečně, The Video Bay je novým projektem známých švédských pirátů, nedávno odsouzených na rok do vězení a k uhrazení pokuty. Sice se stále odvolávají, a tak mají se soudy plné ruce práce, ale ani pracovně nelení - kromě toho, že The Pirate Bay stále funguje, se rozjíždí i nový projekt. Ten má být jakousi obdobou Youtube a dalších videoserverů, jichž se v poslední době rodí spousta.

The Video Bay ale uživatele láká na relativně známou značku. Vždyť i díky procesu s piráty se dokázala švédská pirátská strana dostat až do Evropského parlamentu a zejména mladí lidé s ní sympatizují. Oproti Youtube nabídne The Video Bay to, po čem většina uživatelů už dlouho volá - necenzurovaný obsah. Zkrátka bude možné uploadovat na server takřka vše a ostatní to budou moct sledovat. Samozřejmě, že se to bude týkat i autorsky chráněného obsahu. 

The Video Bay se zatím nachází teprve ve fázi testování a je dost možné, že ta bude trvat dost dlouho. Není totiž jasné, zda se pirátům v dohledné době podaří získat dostatek financí na provoz. Mluvčí The Pirate Bay, Peter Sunde, řekl, že to může trvat rok, ale i pět let. 


Komentáře