Telefony značky Nokia se vrátí na trh

Novinky |

Skupina bývalých zaměstnanců finské společnosti Nokia oznámila, že na trh uvede novou řadu androidových smartphonů a tabletů pod značkou Nokia.

Telefony značky Nokia se vrátí na trhSkupina bývalých zaměstnanců Nokie, která založila firmu HMD Global, uzavřela licenční smlouvu se svým bývalým zaměstnavatelem, která jim umožňuje používat u jejich nových androidových zařízení známou značku. HMD bohužel zatím nezveřejnil žádné konkrétní specifikace chystaných telefonů a tabletů ani jejich ceny. Ví se zatím pouze to, že poběží na operačním systému Android. Značku Nokia u svých telefonů ještě donedávna používala americká společnost Microsoft, která ji získala na omezenou dobu spolu s vybranými aktivy Nokie, jež odkoupila.

Zbytek společnosti Nokia se nyní zaměřuje na výrobu telekomunikačního vybavení. Firma se v uplynulém roce zbavila mimo jiné byznysu s mapami Here, který koupilo sdružení německých automobilek a naopak provedla akvizici svého francouzského konkurenta Alcatel-Lucent. I navzdory prodeji svého mobilního byznysu však Nokia v uplynulých letech vydala několik zařízení spotřební elektroniky - například v roce se na trhu objevil tablet N1, který pro Finy vyráběla firma Foxconn.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: nokia

Komentáře