Telefónica rozšířila 3G signál do více jak tisícovky českých měst a obcí

Novinky |

Telefónica pokračuje v pokrývání 3G sítí. Rychlé datové přenosy může nyní využít 61 % obyvatel České republiky, a to v 1 016 městech a obcích.

Telefónica rozšířila 3G signál do více jak tisícovky českých měst a obcí
Do konce letošního roku pak plánuje Telefónica pokrýt 66 % české populace. Jen během prázdnin naši technici spustili 127 vysílačů 3G," říká Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica Czech Republic. "V rámci sdílení sítě s T-Mobilem jsme od začátku spolupráce pokryli 3G signálem již 228 lokalit," dodává.

Sdílení 3G sítě se společností T-Mobile bylo zahájeno dle plánu začátkem druhého čtvrtletí. Přestože sdílení sítí vyžaduje řadu složitých administrativních, technických i právních kroků, funguje spolupráce dle tiskového prohlášení O2 velmi dobře.

Aktuálně využívá rychlé datové přenosy v O2 síti 1,3 milionu zákazníků. 900 000 z nich přitom využívá internet v mobilu a 400 000 internet v notebooku. Tento údaj zahrnuje zákazníky, kteří aktivně datují. To znamená, že stáhli v daném měsíci minimálně 50 kb. Aktuální mapa pokrytí je k dispozici pod následujícím odkazem.


Komentáře