Tag Heuer představil smartwatch s Androidem za 1500 dolarů

Novinky |

Švýcarská společnost Tag Heuer představila své vůbec první chytré hodinky, které běží na operačním systému Android Wear.

Tag Heuer představil smartwatch s Androidem za 1500 dolarů
Hodinky s oficiální názvem Tag Heuer Connected Watch jsou bezpochyby těmi nejluxusnějšími smartwatch, jaké jsou na trhu. Zařízení je poháněno dvoujádrovým procesorem od Intelu na frekvenci 1,6 GHz. Mezi další hardwarové specifikace patří 1 GB paměti RAM, 4 GB flashové paměti, Bluetooth a Wi-Fi 802.11 b/g/n. Tím asi nejzajímavějším je 1,5palcový LTPS LCD displej s rozlišením 360 x 360 pixelů (240 ppi), který je pokrytý safírovým sklíčkem. V hodinkách je integrován gyroskop, mikrofon a tzv. haptic engine. Baterie s kapacitou 410 mAh udrží hodinky na jedno nabití v provozu až 30 hodin.


Po designové stránce vypadají Tag Heuer Connected Watch spíše jako klasické náramkové hodinky než jako smartwatch. Titanový ciferník měří 46,2 mm a je 12,8 mm tlustý. Řemínek je vyroben z vulkanizovaného kaučuku a je dostupný v sedmi barvách. Zajímavé je, že u hodinek za 1500 dolarů chybí reproduktor (upozornění budou smartwatch svému uživateli sdělovat lehkým vibrováním) či GPS. Tag Heuer Connected Watch se začínají prodávat právě v těchto dnech.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: tag heuer


Související články
Komentáře