Tag Heuer představí vlastní chytré hodinky

Novinky |

Výrobce luxusních hodinek Tah Heuer oznámil, že ještě v letošním roce ve spolupráci se společností Intel vydá vlastní smartwatch, které poběží na operačním systému Android Wear.

Tag Heuer představí vlastní chytré hodinkyŠéf Tag Heuer Jean-Claude Biver odmítl k nových chytrým hodinkám uvést jakékoli další podrobnosti kromě toho, že půjde o první luxusní smartwatch s Androidem na trhu a budou vydány v posledním čtvrtletí tohoto roku. Zařízení Tag Heuer tak bude přímo konkurovat nedávno představeným Apple Watch, jejichž cena se bude v závislosti na modelu pohybovat od 350 do 17 000 dolarů. Apple Watch plnohodnotně fungují pouze ve spolupráci s iPhonem, takže Apple má podle analytiků do jisté míry omezenou uživatelskou základnu. Na druhou stranu telefony od Apple používají po celém světě stovky milionů lidí.


„Věříme, že nositelná elektronika má budoucnost, protože vyjadřuje, kým jste a jak chcete být viděni v očích ostatních,“ uvedl viceprezident divize Nová zařízení v Intelu Michael Bell na společné konferenci s šéfem Tag Heuer. Intel uzavřel v minulém roce partnerství s několika výrobci, kteří se chystají vstoupit na trh s nositelnou elektronikou - kromě společnosti Oakley jde například o Luxotticu, Fossil nebo americkou módní značku Opening Ceremony. „S tím, jak na trh chytrých hodinek vstoupilo Apple, nemohou již tradiční švýcarští hodináři nechat i nadále skovanou hlavu v písku. Jsme si jisti tím, že další luxusní výrobci hodinek budou Apple a Tag Heuer následovat,“ uvedl analytik Ben Wood ze společnosti CCS Insights.

 

Zdroj: ReutersÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře