Tablety pro Barnes & Noble bude vyrábět Samsung

Novinky |

Barnes & Noble oznámil uzavření strategického partnerství se Samsungem, v rámci něhož budou obě společnosti spolupracovat na výrobě tabletů Nook.

Tablety pro Barnes & Noble bude vyrábět SamsungDíky spolupráci bude na hardwaru od Samsungu nainstalován software Nook tak, aby uživatelé měli přístup k nabídce více než tří milionů titulů tohoto knihkupectví. Podle expertů je partnerství Barnes & Noble s korejskou společností nejspíše posledním pokusem, jak udržet divizi Nook naživu. Jak podotýká portál CNET, divize Nook v posledních letech upadla takřka v zapomění. Během posledního čtvrtletí se její tržby snížily o více než 50 %, což vyvolalo žádosti akcionářů o uzavření divize.


S tím, že design hardwaru byl nyní předán Samsungu, se Barnes & Noble může zaměřovat na software Nook a svůj e-shop, který se taktéž potýká s meziročním propadem tržeb o 26,5 %. Otázkou je, co z tohoto partnerství vytěží Samsung, kterému se v byznysu s tablety daří velmi dobře a nepotřebuje tak podporovat svou značku díky podobným ujednáním s jinými společnostmi. První Samsung Galaxy Tab 4 Nook bude opatřen 7palcovým displejem a na trhu by se měl objevit v polovině srpna.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Artur Marciniec - Fotolia.com

Komentáře