Tablet od Googlu se zpozdí a bude dražší

Novinky |

Google již delší dobu pracuje na svém 7palcovém tabletu, který bude postaven na hardwaru od společnosti Asus a OS Android. Nyní se však objevila informace o tom, že tablet bude dražší a zpozdí se.

Tablet od Googlu se zpozdí a bude dražší
Tablet od Googlu měl zaujmout především cenou - mluvilo se o 149 dolarech za kus, tedy o 50 dolarů méně, než v současné době stojí populární Kindle Fire. Jenže Google cenu poněkud "přepálil". Podle nových informací totiž inženýři z Googlu nepočítali s tím, jak drahý tablet nakonec bude. A to i přes to, že tablet sám o sobě společnosti vydělávat neměl a Googlu by jen stačilo, aby na jeho výrobě neprodělával. Tak, jak je zařízení v současné době navrhnuto, by však mělo stát až 249 dolarů. Google se tak snaží tablet na poslední chvíli upravit, aby stál nanejvýše 199 dolarů.

A to ovlivní i datum vydání. I když původně mělo být zařízení vydáno již v květnu, nyní se tablet od Googlu k zákazníkům dostane až v červenci. Tablet by měl být nakonec postaven na čtyřjádrovém procesoru Nvidia Tegra 3, a to navzdory předchozím zprávám o tom, že bude zaměněn za méně výkonný a hlavně levnější procesor.Úvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře