Tablet od Googlu s 3D technologií si nyní můžete koupit i vy

Novinky |

Před asi rokem vydal Google prototyp svého tabletu s názvem Project Tango, který si mohli vybraní vývojáři zakoupit za 1 024 dolarů. Teď už si zařízení může skrze Google Store pořídit kdokoliv za poloviční cenu.

Tablet od Googlu s 3D technologií si nyní můžete koupit i vyTablet má 7palcový 1080p displej, pohání jej dvoujádrový procesor Nvidia Tegra K1 a k dispozici je GPU Kepler. Kromě toho nechybí 4 GB paměti RAM a 128 GB místa k ukládání dat na disku. Klíčovou funkcí, díky které se Project Tango odlišuje od ostatních tabletů, však je kamerka umístěná na zadní straně zařízení, která je schopna snímat objekty, jejichž 3D modely si uživatel následně může prohlédnout na displeji. Díky této kamerce vývojáři mohou vytvářet velmi zajímavé aplikace, které využívají reálné objekty.        


Představitelé Googlu podle svých slov doufají, že se jejich 3D technologie v budoucnu stane běžnou součástí tabletů. Zda tomu tak bude či nikoli je však v současné době obtížné odhadnout. Pokud byste měli o Project Tango zájem, můžete si jej za 512 dolarů (v přepočtu cca 13 000 Kč) jednoduše zakoupit skrze oficiální e-shop Google Store na této adrese.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Google


Související články
Komentáře