T-Mobile do konce roku pokryje tři desítky měst UMTS

Novinky | 19.06.10

Minulý týden byl u T-Mobile po 18 měsících dokončen projekt modernizace GSM sítě, nyní se operátor soustředí na rychlé rozšíření 3G služeb.

Během následujících dvou týdnů bude dle vyjádření operátora výrazně rozšířena dostupnost 3G sítě T-Mobile v Praze. UMTS síť bude dále spuštěna v Brně a Plzni. Během letošního léta se pak 3G služby rozšíří do Českých Budějovic, Olomouce, Pardubic, Ústí nad Labem, Hradce Králové, Liberce, Ostravy a Karlových Varů. Do konce letošního roku k nim přibudou další tři desítky největších měst v České republice a jejich nejbližším okolí. V letech 2011 až 2012 pak T-Mobile počítá, že 3G budou moci využívat obyvatelé celkem 500 měst a obcí.

Navíc T-Mobile již v současné době testuje technologie HSPA+ zahrnutou ve specifikaci UMTS 3GPP Release 7, která nabízí teoretickou přenosovou rychlost až 21 Mbit/s. Tato technologie bude znamenat další navýšení přenosové rychlosti i další zvýšení rychlosti odezvy při načítání webových stránek. Pro technologii HSPA+ již v současné době existují na trhu první komerčně dostupná koncová zařízení. Pokud interní testování potvrdí předpokládaný nárůst reálných přenosových rychlostí, může T-Mobile tuto technologii představit zákazníkům v horizontu několika měsíců.


Komentáře