Systém Windows 10 je nainstalován na 600 milionech zařízení

Novinky |

Microsoft ve středu oznámil, že na jeho operačním systému Windows 10 dnes běží 600 milionů zařízení. Jde o druhou aktualizaci statistik tohoto typu v letošním roce.

Systém Windows 10 je nainstalován na 600 milionech zařízeníV květnu totiž společnost potvrdila, že jeho nejnovější platforma byla nainstalována na 500 milionech zařízení. Nejnovější čísla odhalil šéf firmy Satya Nadella na probíhajícím výročním setkání s akcionáři.

Je třeba poznamenat, že číslo 600 milionů zahrnuje různá zařízení na Windows 10 – od počítačů a tabletů po headsety HoloLens, konzole Xbox One a Surface Huby – která byla „aktivní“ v uplynulých 28 dnech.

Původním plánem Microsoftu byly Windows 10 nainstalované na miliardě zařízení do roku 2018. Rok po uvedení systému však společnost uznala, že její cíl byl příliš ambiciózní a že dosažení tohoto milníku tedy bude trvat déle. Jak moc dlouho to bude, to se zatím neví.

Instalace se výrazně zpomalily poté, co Microsoft ukončil svou nabídku bezplatné aktualizace ze starších verzí systému, za měsíc se pak očekává další zpomalení, způsobené vytvořením časové „mezery“ pro uživatele, kteří chtějí využívat Windows 10 s asistenčními funkcemi a systém by stále chtěli zadarmo.

Kromě toho Microsoft na setkání s akcionáři odhalil, že rozšíří počet členů představenstva na 14, nejvíce ve své historii. Nadella a jeho tým také nedávno oznámili plány na rekonstrukci kampusu Microsoftu v Redmondu, která má trvat několik let.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: Techspot.com

Komentáře