Symantec zvažuje rozdělení na dvě firmy

Novinky |

Symantec zvažuje možnost, že by se rozdělil na dvě nástupnické firmy, z nichž jedna by i nadále prodávala bezpečnostní řešení a druhá nabízela služby týkající se ukládání dat.

Symantec zvažuje rozdělení na dvě firmySymantecu, známému především díky jeho řadě antivirů Norton, v posledních letech pravidelně klesají tržby, a to především díky poklesu prodejů počítačů a neschopnosti společnosti proniknout na trh s mobilními bezpečnostními řešeními. V březnu tohoto roku správní rada Symantecu odvolala z funkce šéfa Steva Bennetta, který byl na této pozici pouze od roku 2012 a šlo o již druhého CEO, jenž byl vyhozen po odchodu Enriqua Salema v červenci 2012.

 


Díky rozdělení by obě poloviny Symantecu měly být mnohem atraktivnější pro potenciální kupce. Jak podotýkají analytici, společnosti jako EMC a HP již dlouho hledají zavadenou firmu poskytující bezpečnostní řešení. Mluvčí Symantecu odmítla spekulace zatím komentovat. Zprávy o možném rozdělení Symantecu přicházejí jen několik týdnů poté, co eBay oznámilo, že oddělí do samostatné firmy PayPal. Hewlett-Packard pak tento týden vydal prohlášení, podle kterého se do konce října 2015 taktéž rozdělí na dvě firmy.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Brian Jackson - Fotolia.com

Komentáře