Symantec se rozdělí do dvou firem

Novinky |

Společnost Symantec v pátek potvrdila to, o čem se již několik týdnů spekulovalo: po vzoru HP a eBay se rozdělí do dvou firem.

Symantec se rozdělí do dvou firemZatímco samotný Symantec se bude i nadále zaměřovat na vývoj bezpečnostních produktů, nová blíže nejmenovaná dceřinná firma Symantecu bude nabízet řešení v oblasti informačního managementu. Současný prezident a CEO Symantecu Michael Brown v oficiálním prohlášení uvedl, že rozdělení do dvou veřejně obchodovaných subjektů umožní jeho společnosti rychleji růst a poskytne jí větší flexibilitu. Prohlášení Browna je tak velmi podobné těm od představitelů HP a eBay, jež jsme slyšeli v uplynulých týdnech.


Symantec se stává třetí velkou technologickou společností, jež se rozděluje, v necelých dvou týdnech. Poslední zářijový oznámil největší aukční portál světa eBay, že v příštím roce oddělí do nové firmy PayPal. O necelý týden později pak společnost HP oznámila, že se taktéž rozdělí do dvou subjektů: HP Inc. a Hewlett-Packard Enterprise. Příjmy Symantecu v uplynulém fiskálním roce klesly o 3 % na 6,5 miliard dolarů a provozní zisk klesl dokonce o 20 %.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com

Komentáře