Symantec radí uživatelům odinstalovat pcAnywhere kvůli hrozbám Anonymous

Novinky |

Symantec tento týden učinil velmi neobvyklý krok a sdělil uživatelům své aplikace pcAnywhere, že by ji měli vypnout nebo odinstalovat.

Symantec radí uživatelům odinstalovat pcAnywhere kvůli hrozbám Anonymous
Podle expertů společnost velikosti Symantecu takové opatření nikdy v minulosti ještě neučinila. PcAnywhere umožňuje uživatelům na dálku kontrolovat své ostatní počítače, díky aplikaci je tak možné se například připojit na plochu svého pracovního počítače z domácího notebooku. Symantec uživatelům radí, aby aplikaci přestali používat kvůli prohlášení členů hackerské skupiny Anonymous. Ta oznámila, že díky ukradenému zdrojovému kódu pcAnywhere může jednoduše ovládat počítače uživatelů, na kterých je tento program nainstalován. "V šifrovacím systému pcAnywhere mohou být chyby," oznámil Symantec. "Je tak možné, že v závislosti na nastavení produktu se hackeři mohou dostat k citlivým datům."

Díky tomu by hackeři mohli získat nadvládu nad celou sítí počítačů, pomocí nichž by prováděli útoky typu DDoS, jimiž shazují webové stránky. Mluvčí Symantecu uvedl, že zatím není jasné, jak dlouho bude oprava pcAnywhere trvat. A to nedělá radost ani IT administrátorům, kteří používají aplikace Altiris Client Management Suite, Altiris IT Management Suite 7.0 a Altiris Deployment Solution with Remote 7.1, v nichž je nástroj pcAnywhere rovněž integrován.Úvodní foto: © Daevid - Fotolia.com

Komentáře