Symantec: antivirus je mrtvý

Novinky |

Jeden z hlavních hráčů na poli počítačové bezpečností, společnost Symantec, veřejně prohlásil, že antivirový software je proti dnešním hrozbám neefektivní a tudíž "mrtvý".

Symantec: antivirus je mrtvý
Podle viceprezidenta Symantecu Briana Dyeho antivirový software v dnešní době zabrání pouze 45 % kybernetických hrozeb, což je důvodem, proč se firmy jako Symantec nyní více zaměřují na alternativní a efektivnější metody ochrany svých klientů. Symantec vytváří nový tým, jenž má pomáhat firmám postiženým kybernetickými útoky a do šesti měsíců chce společnost firmám začít nabízet speciální brífinky a školení týkající se podrobností o tom, jak a proč jsou napadány.


Symantec navíc nyní pracuje na novém nástroji, který bude pokročilými metodami hledat škodlivé kódy uvnitř firemních sítí. Symantec není jedinou společností, která nabízí bezpečnostní řešení určená k detekci a minimalizaci škod hackerů. Juniper Networks poskytuje služby, které mají hackery při útoku odlákat od citlivých dat a FireEye nabízí technologii, která skenuje počítače a hledá škodlivé kódy, když už běžná antivirová ochrana nestačí.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře