Svůj androidový telefon si nyní můžete najít přímo ve vyhledávači Googlu

Novinky |

Google představil ve své webovém vyhledávači novou funkci, která umožňuje na dálku hledat ztracený telefon s operačním systémem Android.

Svůj androidový telefon si nyní můžete najít přímo ve vyhledávači GoogluGoogle již nějaký čas uživatelům poskytuje nástroj Android Device Manager, který jim pomůže při ztrátě či krádeži jejich androidového zařízení. Díky této aplikaci je možné zařízení na dálku uzamknout či z něj vymazat citlivá data. Pro pouhé hledání telefonu však tato aplikace není příliš praktická. Google proto nyní představil funkci s názvem „find my phone“ integrovanou přímo do jeho vyhledávače, která vám s hledáním telefonu pomůže.                


Díky nové funkci mohou androidoví uživatelé přímo na mapě ve webovém vyhledávači Googlu hledat svá ztracená zařízení a dokonce je i přímo odsud „prozvonit“. Ke spuštění funkce stačí do Googlu zadat „find my phone“. Jak podotýká Google v příspěvku na svém blogu, nová funkce je určena především pro ty případy, kdy svůj telefon jednoduše zapomenete doma, v práci nebo v restauraci, a není tedy určena k jeho uzamykání či mazání dat. Funkce je zatím dostupná pouze v USA, v dalších zemích se objeví co nevidět.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře