Švédsko má nejrychlejší 4G LTE na světě

Novinky |

I když mají Spojené státy americké nejrozvinutější infrastrukturu pro vysokorychlostní LTE připojení na světě, v porovnání s jinými zeměmi není nejrychlejší.

Švédsko má nejrychlejší 4G LTE na světě
Podle nové studie britské společnosti OpenSignal má sedm zemí světa rychlejší bezdrátové připojení, než Američané. Vůbec nejlépe se v tomto ohledu mají lidé ve Švédsku, které bylo mimochodem vůbec první zemí na světě, jež spustila komerční 4G LTE síť a podle OpenSignal ji má také nejrychlejší - průměrná rychlost stahování je  zde 22,1 Mbps. Na druhém místě se umístil Hong Kong (průměrná rychlost 19,6 Mbps), třetí je Dánsko (19,1 Mbps), čtvrtá Kanada (18,1 Mbps) a pětku uzavírá Rakousko (17,3 Mbps). Spojené státy americké jsou až na osmém místě s 9,6 Mbps.

Rychlost bezdrátové sítě závisí na tom, jak je nakonfigurována. Většina operátorů na světě funguje na 40 MHz, zatímco ve Spojených státech běží bezdrátový internet pouze na poloviční frekvenci - AT&T a Verizon fungují v pásmu 20 MHz, zatímco menší operátoři jako MetroPCS a Sprint pouze 10 MHz.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře