Švédská policie přitvrdila proti P2P sítím

Novinky | 07.09.10

Švédská policie v uplynulých dvou týdnech prohledávala domy lidí podezřelých z toho, že ilegálně sdíleli data na P2P sítích.

Zatím poslední domovní prohlídka byla provedena koncem minulého týdne. Policie podle svého mluvčího Henrika Rasmussona při domovní prohlídce zabavila počítač a vyslechla podezřelou osobu. Švédská policie se zaměřuje především na lidi podezřelé z vytváření tzv. hubů, které jsou ke sdílení dat potřebné. V zemi již dokonce vznikl speciální policejní tým, který se má soustředit na vyšetřování počítačové kriminality včetně ilegálního sdílení dat.

Podle mluvčího tamní policie se v současné době prošetřuje okolo 20 takových případů. Zajímavé je, že domovní prohlídky podezřelých ze sdílení ilegálních dat přicházejí v době, kdy se k soudu ve Švédsku opět dostává případ The Pirate Bay. V něm byli v dubnu 2009 usvědčeni čtyři zakladatelé této oblíbené P2P stránky z porušování autorských práv a odsouzeni k jednomu roku vězení a pokutě přes osmdesát milionů korun. Nyní bude celou věc řešit odvolací soud.


Komentáře