Surface RT přichází na nové evropské trhy

Novinky |

Tablet Surface RT od Microsoftu na starém kontinentu debutoval na konci minulého roku a nyní je dostupný v dalších 13 evropských zemích.

Surface RT přichází na nové evropské trhySurface RT se po ve Francii, Německu a Velké Británii do dalších zemí v Evropě dostává více než tři měsíce po jeho oficiálním vydání v USA. Nový tablet si nyní mohou zakoupit lidé v Dánsku, Finsku, Norsku, Švédsku, Irsku, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Španělsku a Portugalsku. Surface RT je tak nyní dostupný pro téměř polovinu evropské populace. O tom, kdy se do Evropy dostane výkonnější verze Surface s přídomkem Pro, zatím nepadla zmínka. Cena Surface RT se liší podle jednotlivých zemí: v Irsku lze 32GB verzi pořídit za 479 euro, zatímco ve Švédsku stojí v přepočtu 532 euro.

Analytici očekávají, že nový tablet od Microsoftu bude mít v Evropě úspěch. Například ve Švédsku jej propagují všichni tři největší prodejci elektroniky: El giganten, Siba a MediaMarkt, přičemž žádný z těchto řetězců takto nepropagoval konkurenční tablety s Windows 8 nebo Androidem. Otázkou zůstává, kdy se Surface RT dočkáme i v České republice.

 

Zdroj: ZDNetÚvodní foto: Microsoft

Komentáře