Surface Book se vybíjí příliš rychle, na opravu si počkáte

Novinky |

Americká společnost Microsoft přiznala, že některé verze jejího notebooku Surface Book (a do určité míry i tabletu Surface Pro 4) trpí vadou, kvůli které se příliš rychle vybíjí.

Surface Book se vybíjí příliš rychle, na opravu si počkáte
I když Microsoft chybu veřejně přiznal, na opravu si počkáte do příštího roku. Celý problém se týká toho, jakým způsobem Surface Book pracuje s energií, když je uveden do stavu spánku. Podle tvrzení některých uživatelů totiž notebook do hibernace nepřejde a namísto toho i nadále spotřebovává takové množství energie, jako by jej uživatel aktivně používal k práci. Jak uvedli představitelé amerického gigantu na oficiálním fóru, Microsoft na opravě „aktivně pracuje“, avšak i když jde o „top prioritu, na níž pracuje několik týmů,“ nějakou dobu to potrvá. Patch tak má být dostupný na počátku roku 2016.


Kromě vybraných verzí Surface Book se problém týká také tabletu Surface Pro 4. Pravdou je, že podobné „porodní bolesti“ se u nových zařízení - a tím spíše u zcela nových produktových řad typu Surface Book - objevují poměrně pravidelně a inženýři jsou ve velké většině případů schopni je v krátkém časovém horizontu opravit pomocí aktualizace softwaru.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: microsoft

Komentáře