Studie: populární ilegálně stahované filmy nejsou dostupné v legální podobě

Novinky |

List Washington Post publikoval novou studii, podle níž lidé stahují ilegálně filmy z internetu zejména proto, že nejsou dostupné na legálních kanálech.

Studie: populární ilegálně stahované filmy nejsou dostupné v legální podoběPirátství dělá filmovému průmyslu vrásky na čele již několik let a nevypadá to, že by se situace měla v nejbližší době změnit. I když lidé stahují pirátské kopie z několika důvodů, z nového článku v listu Washington Post, jenž je založen na datech z portálu PiracyData.org, plyne, že jedním z hlavních důvodů je nedostatek legálního obsahu na internetu. PiracyData shromáždil informace o nejvíce kradených filmech z portálu TorrentFreak a porovnal je s legitimními distribučními kanály jako CanlStreamlt. Výsledek? Většina nejpopulárnějších filmů není legální cestou vůbec dostupná. Z filmů, jež byly uplynulý týden na TorrentFreaku mezi nejoblíbenějšími, nebyl ani jeden dostupný ke streamování přes služby jako Netflix nebo Amazon Prime a jen tři z top deseti filmů byly v době tvorby studie dostupné k zapůjčení online.


PiracyData pak dodává, že jen šest z top deseti filmů včetně Pacific Rim, The Internship, The Lone Ranger, Monsters University, After Earth, a This Is the End bylo dostupných ke koupi online. PiracyData tvrdí, že během uplynulých tří týdnů bylo na legálních kanálech dostupných jen 53 % nejvíce kradených filmů a jen 20 % z nich bylo dostupných skrze streamovací služby.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře