Studie: iWatch by si koupilo 14 lidí ze 100

Novinky |

Analytická společnosti Piper Jaffray provedla nový průzkum, podle kterého by o chytré hodinky iWatch s cenovkou 350 dolarů mělo zájem pouze 14 % dotázaných.

Studie: iWatch by si koupilo 14 lidí ze 100Když Piper Jaffray prováděl ten samý průzkum v říjnu minulého roku, mělo zájem o koupi 12 % dotázaných. Nového průzkumu, jenž proběhl minulý měsíc, se účastnilo sto lidí ze Severní Ameriky s průměrným věkem 32 let a ročním příjmem domácnosti pohybujícím se okolo 130 000 dolarů. Osmnáct procent respondentů uvedlo, že již vlastní alespoň jeden fitnessový náramek, přičemž polovina z nich používala náramek Fitbit.


Z těch, kteří náramek vlastní, jej 56 % používá každý den. Mezi dotázanými, kteří žádný chytrý náramek na měření zdravotního stavu (nejen) při sportování nepoužívají, si jej plánuje v průběhu tohoto či příštího roku pořídit 18 % dotázaných. Na trhu je již řada chytrých hodinek od známých technologických společností, spotřebitelé však o ně zatím neprojevili příliš zájem. Hodinky iWatch v sobě mají kombinovat stylové provedení a high-tech funkce, jež budou využívat řadu senzorů.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: © Juri Samsonov - Fotolia.com

Komentáře