Steve Wozniak: Apple by měl vytvořit telefon s Androidem

Novinky |

Podle spoluzakladatele společnosti Apple Steva Wozniaka by Apple měl vytvořit smartphone, který poběží na operačním systému Android.

Steve Wozniak: Apple by měl vytvořit telefon s AndroidemWozniak pro Wired uvedl, „Apple nic nebrání vstoupit na trh s Androidem jako na svůj druhotný trh" a s největší pravděpodobností by na tomto trhu uspěl. „Lidé mají rádi styl a preciznost, s jakou jsou vyrobeny naše výrobky v porovnání s androidovými telefony. Mohli bychom hrát ve dvou oblastech naráz." Wozniak se již nepodílí na běžném fungování Apple, takže i když jsou jeho myšlenky o Androidu zajímavé, je velmi nepravděpodobné, že se stanou skutečností.


Pokud by chtěl Apple vstoupit do low-endové části trhu se smartphony, jeho zařízení by téměř jistě běželo na iOS stejně jako ostatní iPhony. Apple je podle Wozniaka stále inovativní společností. „Pokud vezmete telefon od Samsungu a řeknete ´úsměv´, zařízení vás vyfotí, ale jak moc je toto inovativní?," ptá se Wozniak. Woz se dotkl i chytrých hodinek - Apple údajně prostě čeká na ten správný čas, kdy je vydat. Nakonec se spoluzakladatel Apple vyjádřil i k filmu Her, v němž figuruje inteligentní operační systém. Vyvinout takovou inteligenci podle Wozniaka nyní není a ještě dlouho nebude možné.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře