Steve Ballmer oficiálně potvrdil příchod Windows 8, dorazí příští rok

Novinky | 25.05.11

Příchod příští verze operačního systému od Microsoftu, která je prozatím připravována pod kódovým označením Windows 8, byl oficiálně potvrzen na rok 2012. Redmondský gigant slibuje celou řadu novinek.

O uvedení nového OS v roce 2012, tedy tři roky po uvedení Windows 7, se spekulovalo již delší dobu, nicméně až nyní byl termín definitivně potvrzen Stevem Ballmerem v proslovu určeném softwarovým vývojářům v Tokiu. Ballmer slibuje celou řadu nových funkcí, včetně podpory tabletů a dalších počítačů různých formátů. Microsoft také pro nový operační systém poprvé oficiálně použil označení Windows 8, které bylo dosud používáno jen neoficiálně.

Nová verze Windows by měla mít výrazně přepracované uživatelské rozhraní a bude podporovat i nízkoenergetické procesory ARM, od čehož si Microsoft slibuje možnost většího prosazení na trhu s tablety. I přes úspěch Windows 7, kterých by se jen letos mělo prodat 350 milionů kopií, jsou totiž tablety oblastí, v níž se operačnímu systému navrženému primárně pro klasické počítače, příliš nedaří.

Podrobnější informace související s procesory ARM naleznete na sesterském magazínu Computerworld.


Komentáře