Steve Ballmer má v pracovně 80palcový displej s Windows 8

Novinky |

Pokud jste si mysleli, že největší dotykový displej, na kterém budou běžet Windows 8, bude na 11,6palcovém tabletu od Samsungu, jste na omylu. Šéf Microsoftu Steve Ballmer má ve své kanceláři displej 80palcový.

Steve Ballmer má v pracovně 80palcový displej s Windows 8
Šéf Microsoftu používá k práci 80palcový dotykový displej s Windows 8. „Zbavil se svého telefonu, zbavil se papírů na poznámky,“ řekl mluvčí Frank Shaw. „Zbyl mu pouze velký dotykový displej zavěšený na zeď.“ I když by mohl 80palcový dotykový displej s Windows 8 znít poněkud exkluzivně a nikdo jiný kromě Ballmera se k němu nedostane, Shaw dodal, že společnost plánuje displej v budoucnu prodávat - výrobce, datum vydání ani cena zatím nejsou známy.

Podle Microsoftu bude nejčastější velikost monitorů u počítačů s Windows 8 27 palců. Větší dotykové displeje by tak pravděpodobně byly zaměřeny na komerční použití, alespoň ze začátku. „V současné době to není věc pro koncového uživatele, ale z minulosti víme, že tak to všechno začíná,“ nechal se slyšet Shaw. Analytici nepochybují o tom, že by Microsoft chtěl do obývacích pokojů lidí po celém světě dostat dotykové displeje s Windows. Microsoft experimentoval s velkými dotykovými displeji již před pěti lety, kdy představil tzv. Surface.Úvodní foto: © ra2 studio - Fotolia.com

Komentáře