Stáhněte si Google Chrome 8.0.552.0 a Operu 10.63

Novinky | 15.10.10

Opera a Google představují nové verze svých oblíbených webových prohlížečů.

Google vydal pre-release build osmé verze svého webového prohlížeče Chrome, která je více méně stejná jako sedmá verze, avšak s několika příjemnými změnami. Na oficiálním blogu vývojářů prohlížeče se objevila zpráva, že nová verze přináší "vylepšení stability a další změny." Mezi zajímavé nové funkce však zcela jistě patří hardwarová akcelerace pro prvky HTML5 Canvas.

Abyste výkonnosti své grafické karty využili, vložte do adresového řádku "about:labs." Jakmile otevřete labs menu, můžete si také pohrát s dalšími funkcemi, jako je třeba Instant search od Googlu pro omnibar. Chrome 8.0.552.0 je dostupný jak pro Windows, tak pro Mac. Mějte však na paměti, že tato verze je určená především pro vývojáře a nadšence.

A novou verzi (10.63) svého prohlížeče včera vydala i konkurenční Opera. Ta opravuje celou řadu chyb, mezi nimi i několik, které "kriticky" ohrožovaly bezpečnost uživatele. Rozhraní v nové verzi doznalo jen minimálních změn. Na kompletní seznam změn v nové verzi se můžete podívat zde. Operu 10.63 můžete stáhnout pro změnu tady.


Komentáře